PENSION TARA (Broumovsko - Teplice nad Metují)

Teplice nad Metují je známé skalní město, a to díky Národní přírodní rezervaci Adršapšsko - Teplické skály. Šikmou plošinu pískovcových skal omývá říčka Metuje, která se vine skrz skály a kolem skal, aby protnula městečko Teplice nad Metují. Pension Tara stojící poblíž skal je tedy skvělým startovacím bodem na prozkoumání obou skalních měst, bez ohledu na to, zda jste horolezci nebo jenom skupinka obdivovatelů přírodních krás. Penzion se nachází jen několik minut od vstupu do Teplického skalního města.

Tato stránka jest neveřejná a informace jsou určené pro učitele a vedoucí výprav (školy v přírodě, lyžáky, adaptační kurzy, výlety, kluby, sportovní soustředění). Po kliknutí na vybrané téma v rozdělovníku (vlevo), se buď posunete níže, nebo na daném místě otevřete soubor v pdf formátu pro čtení či tisk.
objednávky ubytování pan Škoda  
773 641 210
objednávky ubytování pan Škoda   blindarium@seznam.cz
turistický průvodce pan Škoda   773 641 210
turistický průvodce pan Škoda   blindarium@seznam.cz
tísňové volání   112
hasiči   150
policie   158
záchranka Broumov   155 nebo 491 413 106
praktik MUDr. Ladislav Záveský   776 008 880
Medica Langer   601 537 202
dětský lékař MUDr. Dalibor Dýma   734 433 104
Nemocnice Broumov, Smetanova 91, Broumov   491 413 111
 
-SLUŽBY ZDARMA

--- Lůžkoviny - postele jsou povlečené vždy před příjezdem. Před odjezdem ponechte vše povlečené, není potřeba povleční sundávat, postaráme se o to. Osušky a ručníky, pokud nebudete mít sebou své, můžete využít naše, které jsou na pokojích přichystané.

--- Pokud je venku špatné počasí, nebo kdykoli si to vedení výpravy naplánuje, tak můžete využít posezení v jídelně (náhrada za klubovnu), kde si můžete od personálu vypůjčit stolní hry či karty. V jídelně je též k dispozici TV s programy od O2. DVD přehrávač u TV k dispozici není.

--- Venku na travnatém prostoru asi 20 m od budovy je k dispozici trampolína, hřiště na volejbal, badminton a ohniště. Ke hrám lze též zapůjčit míče a rakety.

--- wifi v celém objektu

--- U vchodu do pensionu jsou k dispozici botníky pro přezouvání. Po celém pensionu se pohybujeme v přezuvkách či bačkorách.

--- V případě pobytu skupiny cyklistů lze kola uschovat v uzamykatelné garáži.
--- V případě zájmu o večerní opékání buřtů či uzenin, pokud tuto akci nahlásíte aspoň jeden den předem, ohniště, palivo a klacky na opékání připravíme.
--- Parkoviště pro osobní auta či autobus 30 m před pensionem.
--- Školkám a školám v případě zájmu můžeme zdarma poskytnout člověka, se kterým se můžete domluvit (pokud bude mít volno), a který vám připraví pěší turistický výlet a půjde s vámi jako průvodce (včetně výkladu o horách či skalách, a se soutěžními otázkami a drobnými odměnami pro děti). Jako turistický průvodce může vést vaši skupinu jak na pěší výlet, tak na cyklo výlet. Průvodce zdarma se týká výletů mimo placené okruhy v Adršpašsko - Teplických skalách. Pokud budete mít zájem o výlet na placený okruh v Adršpašských nebo Teplických skalách, je potřeba počítat se vstupenkou do skal. Bližší informace podá náš průvodce, který má pro školy připravené vstupné snížené.
 
-SLUŽBY PLACENÉ
--- Restaurace a bar (dle denní nabídky).
 
--- Maximální ubytovací kapacita penzionu je 28 lůžek (24 lůžek stálých + 2 lůžka jako patrová palanda + 2 přistýlky jako rozkládací gauč).
--- Běžná praxe nástupu na ubytování je dopolední příjezd a plnou penzi začít obědem. V tomto případě v den odjezdu plná penze končí snídaní a odjezd bývá též dopoledne. Po domluvě s provozním penzionu, lze udělat výjimku, ubytování začít podvečerním příjezdem a plnou penzi začít večeří. V tomto případě v den odjezdu plná penze končí obědem, nebo balíčkem místo oběda na cestu.
--- Počet pokojů dvoulůžkových: 6
--- Počet pokojů třílůžkových: 4
--- Počet pokojů čtyřlůžkových: 1
--- Patrová palanda pouze na jednom čtyřlůžkovém pokoji.
--- Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení (WC, umyvadlo, sprchový kout).
   
1. PATRO-
číslo
osob
inventář
1
2
2 lůžka, 2 židličky, 1 stůl, 1 komoda
2
3
3 lůžka, 3 noční stolečky, 3 židle, 1 stůl, 1 komoda
3
3
3 lůžka, 3 noční stolečky, 3 židle, 1 stůl, 1 komoda, 1 sedátko
4
3
2 lůžka, 2 noční stolečky, 3 židle, 1 stůl, 1 gauč, 1 sedátko, balkon
5
4
2 lůžka, 1 pat.palanda, 2 noční st., 4 židle, 1 stůl, 1 komoda, balkon
6
3
2 lůžka, 2 noční stolečky, 1 stůl, 2 křesla, 1 gauč, 1 sedátko, balkon
   
2. PATRO-
číslo
osob
inventář
7
2
2 lůžka, 2 noční stolečky, 2 křesla, 1 stůl, 1 komoda, 1 sedátko
8
2
2 lůžka, 2 noční stolečky, 2 křesla, 1 stůl, 1 komoda, 1 sedátko
9
2
2 lůžka, 2 noční stolečky, 2 křesla, 1 stůl, 1 komoda, 1 sedátko
10
2
2 lůžka
11
2
2 lůžka, 2 noční stolečky, 2 křesla, 1 stůl, 1 komoda, 1 sedátko
 
--- Obecně - se veškerá strava konzumuje v restauraci, v přízemí. Svačinky se mohou brát ven mimo pension. Na pokoje je možné odnést sebou drobné potraviny typu tatranka, sušenka, brambůrky.

--- Snídaně - se podávají formou švédských stolů, kde se děti obsluhují samy nebo za pomoci pedagogikého dozoru.

--- Obědy a večeře - roznáší obsluha.
--- Použité nádobí - se zanechává na stole, uklidí si ho obsluha. Nedojedené zbytky stravy ponechá strávník na talíři na stole, uklidí si je obsluha.
--- Balíčky - v případě celodenního výletu, prosíme datum výletu nahlásit 2 dny předem, abychom mohli připravit místo oběda balíčky na cestu.

--- Pitný režim - je připraven v restauraci, kde jsou připraveny hrníčky. V teplém počasí je připravena voda se šťávou, při chladnějším počasí je připraven čaj.

--- Speciální strava - pokud bude mít škola nebo skupina mezi účastníky nějaké dítě se speciálními požadavky na stravu, jako například požadavek na stravu vegetariánskou, bezlepkovou, bezlaktózovou, dietní či bez vepřového, lze po dohodě zajistit i tuto stravu. Je však potřeba takové strávníky dopředu před příjezdem včas nahlásit, abychom se domluvili na jejich stravě. V případě bezlepkové stravy doporučujeme, aby mělo dítě sebou na snídaně pro celý pobyt od rodičů pečivo, na které je zvyklé.
--- Jídlení lístek lze zaslat vedoucímu výpravy emailem předem a případně se domluvit na změnách.
--- Restaurace a bar - v provozu dle domluvy, s aktuální nabídkou. Pro osoby starší 18-ti let točíme lokální pivo Olivětín 11 (pivovar Broumov).
--- Opékání buřtů - v případě, že by měla škola nebo velká skupina zájem jeden večer během pobytu opékat buřty, můžme se domluvit, že opékání bude ten den místo večeře. Opékání je potřeba nahlásil buď před příjezdem, anebo během pobytu minimálně 2 dny předem, abychom mohli vše a včas připravit.
 
--- Auta - osobní vozidla mají štěrkové parkoviště bezplatně asi 20 metrů před pensionem, kapacita kolem 12 vozidel.

--- Autobus - z hlavní silnice odbočí na parkoviště, které je ihned vedle hlavní silnice (viz Mapy & Nákresy).

 
--- Platba - probíhá ve dvou fázích. Měsíc před nástupem je potřeba uhradit zálohovou fakturu ve výši zhruba 50% předpokládané celkové částky. Zbytek se uhradí po odjezdu vyúčtovací závěrečnou fakturou podle skutečně ubytovaných osob (minus zálohová faktura). Závěrečná faktura bude předána vedoucímu výpravy při odjezdu.

--- Při obsazení celého nebo takřka celého pensionu obdrží 2 učitelé (vedoucí) pobyt zdarma.

--- V ceně je zahrnuto ubytování, pitný režim a plná penze (školky a základní školy strava 5 x denně včetně svačinek, střední školy 3 x denně bez svačinek). Plnou penzi začínáme většinou obědem v den příjezdu a končíme v den odjezdu snídaní (po které se vyklízejí pokoje). Pokud by si škola přála jiný cyklus plné penze, je potřeba se na tom domluvit s provozním.
--- Níže uvedená cena je konečná, včetně všech daní a poplatků, a včetně všech služeb penzionu, které poskytujeme zdarma v rámci pobytu a v rámci základní ceny, a které najdete výše v rubrice Vyžití.
 
2024
KDO
CENA ZA NOC
předškolní děti
750
základní školy I. stupeň
800
základní škola II. stupeň
850
střední školy a učiliště
900
 
--- Teplice nad Metují nejsou typickým horským místem, leží totiž v nadmořské výšce pouze kolem 450 - 500 m n/m. Přesto se přímo na okraji města, zhruba 500 metrů od Pensionu Tara nachází sjezdovka a vlek Kamenec. Pokud by nějaká škola či skupina měla zájem přijet i v zimním období, ozvěte se kvůli případné domluvě.
 
--- Objekt je nekuřácký, zákaz kouření na celém penzionu včetně restaurace; kuřáci si mohou zapálit kdekoli venku mimo penzion.
--- Ubytovaní hosté se po celém penzionu pohybují v přezůvkách, které je nutné přivézti si sebou.
--- Signál mobilních operátorů: T-mobile, O2, Vodafone - je dobrý.
 
--- Pokud budete studovat mapu nebo navigaci, vyhledejte si dvě nejbližší města, které jsou navigačním bodem směrem na Teplice nad Metují. Jde o města Trutnov a Náchod.
--- Pokud pojedete od Náchoda (od Hradce Králové, Pardubic, Rychnova nad Kněžnou), pak projeďte Náchodem přes tři kruhové křižovatky a sledujte ukazatele směr Broumov. Za Náchodem je Velké Poříčí, Hronov, Žabokrky, Velké Petrovice, Police nad Metují a Bukovice. Na konci obce Bukovice před pravotočivou zatáčkou směr Pěkov a Broumov je vidlička ve tvaru V a mírně vlevo nahoru vede odbočka na Teplice nad Metují.
--- Pokud pojedete od Trutnova (od Jičína, Vrchlabí, Nové Paky, Dvora Králové), pak projeďte Trutnovem přes několik kruhových křižovatek a sledujte ukazatele Náchod. Poslední kruhová křižovatka je u prodejny Lídl, za kterou následuje asi 2 km výpadovka na Náchod. Až přijedete na konec Trutnova, kde bude po levé straně elektrárna Poříčí, tak hlavní silnice na Náchod povede doprava před elektrárnu, ale vy se dáte doleva za elektrárnu podle směrovky vlevo Radvanice a Adršpach. Až projedete Adršpach, hned za ním jsou Teplice nad Metují.
--- Pokud nepojedete autem ani vlastním autobusem, můžete využít linkový autobus nebo vlak ČD. Zastávka linkového busu je od Pensionu Tara cca 400 m. Zastávka vlaková je od Pensionu Tara cca 700 m (viz Mapy & Nákresy).
 
KDO, CO, KDE, KAM
SOUBOR PDF
Pension Tara - nákres 1. patro
Pension Tara - nákres 2. patro
Pension Tara - příjez do Teplic nad Metují
Pension Tara - příjezd k pensionu
tip na výlet 1 - Teplické skály
tip na výlet 2 - Adršpašské skály
tip na výlet 3 - Křížový vrch & Adršpašský hrad
tip na výlet 4 - rozhledna Čáp & Bischofstein
 
--- Pokud bude mít náš turistický průvodce (viz Kontakty) volno, můžete se s ním v rámci pobytu domluvit na výletě. Průvodce je zdarma (na placeném okruhu Teplických či Adršpašských skal je však potřeba uhradit vstupenky).
--- Popis výletů, včetně map, by tady zabral spousty místa. V případě zájmu si je stáhněte a vytiskněte (viz o kousek výše rubrika Mapy & Nákresy).
--- Pokud se budete chtít podívat na fotografie Teplických, Adršpašských a Jiráskových skal, na fotografie Bischofsteinu či Křížového vrchu, tedy na fotografie těch nejkrásnějších míst v okolí našeho pensionu, podívejte se na stránky výletů a zvolte počáteční písmeno svého cíle, tedy dle svého přání - klikni zde.
--- Po kliknutí na foto se galerie fotografií pustí dokola automaticky.
pokoje lůžka, interiérové vybavení, sociální zařízení
uvnitř vnitřní prostory penzionu, restaurace, bar, jídelna, společenská místnost
venku pension a okolí pensionu, hřiště, ohniště, trasa do Teplických skal, parkoviště, vlak
 
Milan Škoda - všechna práva vyhrazena od roku 2005